Кокосов снежен кейк

 

 За любителите на кокоса и маршмелоу... 

Необходими продукти:

за кейка:
 
1 1/2 ч.ч. брашно
2 ч.л. бакпулвер
1/4 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.ч. настърган кокос 
3/4 ч.ч. кокосово масло, стайна температура
2/3 ч.ч. захар
1 ч.л. ванилов екстракт
3 яйца
1/4 ч.ч. кисело мляко
 
1/4 ч.ч. сладко от малини
сок от 1/2 лайм
 
за глазурата:
 
2 белтъка
1/2 ч.ч. царевичен сироп или захарен сироп/сладкарска глюкоза
2/3 ч.ч.захар
1/2 ч.л. лимонов сок
1/4 ч.л. кокосов екстракт ( ако имате )
3 с.л. кокос за поръсване
 
Начин на приготвяне:
 
Загрейте фурната на 180 градуса и подгответе с хартия за печене 2 броя кръгли форми с диаметър 20 см. Ако нямате две,можете да изпечете на два пъти или на един път и след това да разрежете блата на две части.
В купа смесете брашното, бакпулвера, содата и кокоса. 
С помощта на миксер разбийте кокосовото масло и захарта до гладка и пухкава смес. Добавете ванилията, а след това едното яйце. Когато яйцето се поеме от сместта, започнете да добавяте постепенно, като редувате сухите съставки и останалите две яйца. Накрая добавете и киселото мляко и бъркайте до гладка смес.
Сложете сместта в подготвените форми и печете в предварително загрятата на 180 градуса фурна за 20-25 минути или до златисто и забодена в средата дървена клечка излезе чиста. Охладете върху решетка.
Ако сте изпекли един цял блат, щом изтине напълно, го разрежете да две равни части. 
Смесете сладкото от малини със сока от лайма и разбъркайте добре. 
Сложете единия блат на поднос и отгоре намажете със сладкото. Отгоре сложете втория блат. 
Пригответе глазурата - с помощта на миксер разбийте белтъците с щипка сол до пяна. Постепенно добавете захарта и след това царевичния сироп и доразбийте до сняг/ меренг. Накрая прибавете и лимоновия сок и кокосовия екстракт,ако ще използвате такъв. 
За да покриете кейка с глазурата, трябва да действате бързо, тъй като стяга доста бързо - наподобява смес за маршмелоу. Покрийте кейка от отгоре и отстрани и поръсете с кокос. 
При рязане на парчетата, ако е необходимо намокрете леко ножа,с който режете, за да не залепва глазурата.  
 

0 коментара:

Публикуване на коментар

Добра храна от Иви Copyright © 2009 Designed by Ipietoon Blogger Template for Bie Blogger Template Vector by DaPino